کیفیت برگزاری طرح سرباز مهارت در یزد بالاتر از حد انتظار است

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۵ کد : ۱۱۳۹ آخرین اخبار
تعداد بازدید:۴۷۲
معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد از فرآیند اجرایی طرح سرباز مهارت یزد بازدید کرد و با بیان اینکه کیفیت برگزاری طرح سرباز مهارت در یزد بالاتر از حد انتظار است، گفت: استمرار طرح‌های مهارت‌ افزایی عامل موثری در توسعه همه جانبه کشور است.
کیفیت برگزاری طرح سرباز مهارت در یزد بالاتر از حد انتظار است

به گزارش خبرگزاری ایسنای یزد، «احمد طالبی» در حاشیه بازدید از فرآیند اجرایی طرح سرباز مهارت یزد، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، مشارکت سه دستگاه جهاددانشگاهی، ورزش و جوانان و سپاه پاسداران را حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: امیدوارم با برگزاری دوره‌های آموزشی «سرباز مهارت» زمینه لازم برای افزایش بیش از پیش مهارت فردی و گروهی سربازان و جوانان در کشور ایجاد شود.

وی با اشاره به اهمیت رفع نیاز جامعه در آموزش‌های مهارتی و همچنین ترویج آموزش‌های کارآفرینی، افزود: برگزاری طرح سرباز مهارت فرصت مناسبی برای استفاده بهینه از زمان سربازی جوانان برای کسب مهارت لازم در حوزه اقتصادی مختلف است.

معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد در ادامه تبدیل کردن علوم دانشگاهی و آکادمیک را به مهارت کارآفرینی و کسب و کار، از جمله مهمترین نیاز توسعه اقتصادی کشور در راستای اشتغالزایی جوانان دانست و گفت: کیفیت برگزاری طرح سرباز مهارت در یزد بالاتر از حد انتظار بوده و امیدوارم این مهم منشأ تحولات بزرگ در توسعه استان باشد.

طالبی کیفیت بالای محتوای آموزشی را از جمله ویژگی‌های طرح سرباز مهارت در استان یزد دانست و بیان کرد: طرح سرباز مهارت با عاملیت جهاد دانشگاهی دارای شرایط کیفی مطلوب و قابل قبول است.

این مسئول رضایت سربازان و جامعه هدف از محتوای ارائه شده در طرح سرباز مهارت را گویای کیفیت مطلوب این مهم در استان یزد دانست و تصریح کرد: استمرار برگزاری این چنین رویدادهای فرهنگی و آموزشی نقش مهمی در توسعه همه جانبه کشور ایفا می‌کند.

ستوان یکم پاسدار «مصطفی طهماسب‌نژاد» کارشناس مسئول طرح مهارت آموزی سپاه الغدیر هم با اشاره به اهمیت برگزاری طرح سرباز مهارت در استان یزد، خاطرنشان کرد: این مهم در راستای اجرای فرامین فرمانده کل قوا در دستور کار سپاه الغدیر قرار گرفته است.

وی با توجه به بیانات مقام معظم رهبری و تأکید ویژه ایشان مبنی بر اجرای طرح‌های مهارت افزایی، افزود: قرارگاه مهارت آموزی ذیل ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تشکیل و مأموریت مشخص در این حوزه ابلاغ شده است.

کارشناس مسئول طرح مهارت آموزی سپاه الغدیر با بیان این‌که استفاده از ظرفیت‌های کلی کشور برای مهارت افزایی کارکنان وظیفه، از جمله اهداف تعیین شده در این حوزه است، گفت: در طرح سرباز مهارت کارکنان وظیفه در دوران سربازی با یک سری مهارت‌های فردی آشنا شده و زمینه اشتغالزایی آنها بعد از خدمت فراهم می‌شود.

طهماسب‌نژاد خاطرنشان کرد: با توجه به نتایج نظرسنجی انجام شده کیفیت دوره‌های سرباز مهارت استان یزد مطلوب و قابل تحسین برآورد شده است.

وی در پایان گفت: تداوم اجرای این چنین طرح‌های مهارتی و آموزشی مطالبه سربازان و کادر وظیفه در سپاه الغدیر است.

 


نظر شما :