ارزیابی شایستگی مدیران دستگاه های اجرایی استان یزد توسط جهاد دانشگاهی

۱۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۴ کد : ۱۶۵۰ آخرین اخبار
تعداد بازدید:۳۷۵
ارزیابی شایستگی مدیران دستگاه های اجرایی استان یزد توسط ارزیابان حرفه ای کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاددانشگاهی و با همکاری سازمان جهاددانشگاهی استان یزد انجام شد.
ارزیابی شایستگی مدیران دستگاه های اجرایی استان یزد توسط جهاد دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد، دکتر افروزیان معاون آموزشی سازمان از اجرای ارزیابی شایستگی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان شامل اداره کل امور مالیاتی استان یزد، شهرداری یزد، آب منطقه‌ای استان یزد و کانون پرورش فکری استان خبر داد و گفت؛ کانون ارزیابی و توسعه شایستگی مدیران جهاددانشگاهی کشور با بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای علمی، پژوهشی و روش‌های پیشرفته مدیریت منابع انسانی یکی از مراکز عهده‌دار ارزیابی شایستگی سرمایه انسانی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور است که با هماهنگی‌های صورت گرفته ارزیابان حرفه‌ای و صاحب صلاحیت جهاد دانشگاهی از تاریخ ۳ بهمن ماه سالجاری به مدت یک هفته در محل سازمان جهاددانشگاهی یزد مستقر شدند و مجموعاً ۱۰۶ نفر از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان را با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مصوب ستاد ملی مبارزه با کرونا مورد ارزیابی قرار دادند.

وی افزود؛ نیروی انسانی هر سازمان ارزشمندترین سرمایه آن محسوب می‌شود. در این بین مدیران سازمان از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند چراکه قدرت بهره برداری از منابع مالی و غیرمالی سازمان در اختیار آنها قرار گرفته است، به نحوی که با تصمیم گیر‌ی های آنها به صورت مستقیم در بهره وری و توسعه سازمان تغییراتی رخ می‌دهد، به همین دلیل دامنه تأثیرگذاری مدیران در مقایسه با کارکنان شاغل در سمت‌های کارشناسی بسیار گسترده و قابل توجه است. ارزیابی و توسعه شایستگی یکی از کارآمدترین روش‌ها برای احراز شایستگی کارکنان و مدیران است که در سال‌های اخیر برای سنجش شایستگی مدیران دولتی مورد استفاده قرار می‌گیرد از این‌رو شناسایی و ارتقا مهارت، دانش، توانایی و در یک کلام، شایستگی‌های کارکنان و مدیران برای موفقیت یک سازمان، امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.

گفتنی است کانون ارزیابی و توسعه شایستگی مدیران جهاددانشگاهی کشور برای آرامش بیشتر مدیران دستگاه‌های اجرایی در این روزهای سخت کرونایی، پیشگیری از شیوع بیماری و خستگی ناشی از سفر و استرس حضور در محیط‌های خارج از استان‌ها، ارزیابی شایستگی را در استان محل سکونت مدیران برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند.


نظر شما :