نشست علمی پژوهشی و آموزشی جهاد دانشگاهی با دانشگاه ملی کشاورزی قرقیزستان

۲۷ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۳ کد : ۳۱۲ آخرین اخبار
تعداد بازدید:۳۱۴
نشست علمی پژوهشی و آموزشی جهاد دانشگاهی با دانشگاه ملی کشاورزی قرقیزستان

در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۱۲ هیات اعزامی از جهاد دانشگاهی (آقایان دکتر پورعابدی، دکتر یزدانی و دکتر شاهین‌فر) و آقایان دکتر کلانتری، دکتر حاجیان، دکتر پوریانفرح، دکتر آذربایجانی و مهندس صندوقدار از کشور ایران و آقای دکتر نورگازیپف روزبک رییس دانشگاه ملی کشاورزی بهمراه معاونین دانشگاه و برخی از اساتید دانشگاه در شهر بیشکک در این نشست که بخشی از آن بصورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، حضور داشتند.

در این نشست علمی پس از معرفی جهاد دانشگاهی توسط نمایندگان جهاد، آقای دکتر نورگازیپف روزبک رییس دانشگاه ملی کشاورزی، ضمن تشکر از هیات اعزامی و سخنرانان ایرانی، ضمن ارایه توضیحاتی در مورد فعالیت‌های دانشگاه و امکانات و تجهیزات موجود، با عنایت به موارد یاد شده در نشست علمی فوق، زمینه‌های همکاری با مجموعه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی را بسیار مثبت خوانده و خواهان ارتباط نزدیک در حوزه‌های علمی پژوهشی و آموزشی شدند.

ایشان در بخشی از سخنرانی خود به نیاز کشور قرقیزستان در حوزه‌های گیاهان دارویی، صنایع غذایی، کشاورزی و دامپروری اشاره نموده و خواهان حضور اساتید ایرانی، جهت آموزش پژوهشگران و محققان در کشور قرقیزستان شدند همچنین برگزاری این برنامه در حدی اثر پذیر بود که در بخش دیگری از بیانات، رییس دانشگاه اعلام نمودند که اگر می‌دانستم این برنامه ویدیو کنفرانسی با این ویژگی و به این کیفیت قابل اجراست تمام اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی را برای حضور در این نشست دعوت می‌نمودم.

نتایج حاصل از این نشست علمی که تماماً بصورت ویدیو کنفرانس برگزار شد. گویای توانمندی جهاد دانشگاهی و بهره‌گیری از این پتانسیل برای حضور در صحنه‌های علمی و آموزش‌های بین‌المللی را به ارمغان داشت. همچنین از دیگر دستاوردهای این سفر در ادامه نشست‌های روزهای بعدی، امضای سه سند همکاری در خصوص ایجاد مرکز مشترک و معرفی نمایندگان طرفین برای تاسیس مرکز گسترش همکاری‌های دو طرف در قرقیزستان می‌باشد.


نظر شما :